Nieruchomoci Tychy Nieruchomoci Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 4 lipca 2018

75,84% maturzystów z tyskich szkół zdało egzamin dojrzałości

3 lipca zakończył się okres stresu, oczekiwania, niepewności. W tym dniu uczniowie szkół średnich otrzymali wyniki egzaminu dojrzałości. Zdawalność matur w Tychach wyniosła 75,84%. Z 774 osób, które przystąpiły do wszystkich obowiązkowych egzaminów, 587 uzyskało pozytywne wyniki.

Egzaminy maturalne to pierwsze poważniejsze testy w życiu młodych ludzi. W Tychach 75,84% uczniów może cieszyć się z uzyskania pozytywnych wyników. W większości są to licealiści - 381 osób, kolejne 206 osób to uczniowie szkół technicznych.

Przedmiotem obowiązkowym, który nie sprawił maturzystom większych problemów, był język polski. Aż 96,77% uczniów tyskich szkół bez trudności poradziło sobie z tym egzaminem i uzyskało wymagane 30% dobrych odpowiedzi. Najbardziej problematyczna okazała się matematyka, aż 22,09% maturzystów nie sprostało wyzwaniu. Niestety będą musieli przystąpić do tego egzaminu jeszcze raz, w sierpniowym terminie.

Abiturienci weryfikowali również swoją znajomość języka obcego. 741 osób wybrało język angielski, a pozytywny wynik osiągnęło 96,76% spośród nich. 26 osób zdecydowało się pisać egzamin z języka niemieckiego. W tym przypadku zdawalność wyniosła 100%.

Każdy z tegorocznych maturzystów musiał wybrać przynajmniej jeden przedmiot, który zdawał na poziomie rozszerzonym. W naszym mieście wybór padał głównie na język angielski, który wybierała zdecydowana większość osób (482). Ponadto uczniowie często wybierali matematykę, biologię i geografię.

Rozdanie świadectw dojrzałości już za nami, teraz przed absolwentami szkół średnich stoi trudna decyzja związana z wyborem swojej dalszej drogi. Życzymy powodzenia!

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.