Nieruchomoci Tychy Nieruchomoci Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 20 kwietnia 2018

Tyskie licea i technika zapraszają na Dni Otwarte

W przyszłym tygodniu uczniów ostatnich klas gimnazjów czeka możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną tyskich liceów i techników. Dni Otwarte odbędą się praktycznie dzień po dniu.

Tradycją wśród tyskich placówek edukacyjnych stała się organizacja Dni Otwartych, skierowanych do uczniów ostatnich klas gimnazjum. Choć reforma edukacji doprowadziła do likwidacji tego etapu kształcenia, przywracając system ośmioletniej szkoły podstawowej to w przyszłym roku szkolnym do liceów, techników i szkół branżowych pójdą uczniowie wciąż istniejących trzecich klas gimnazjów. To właśnie dla nich swoje drzwi otworzy znaczna większość szkół w naszym mieście.

Dni Otwarte rozpoczną się już w piątek, 20 kwietnia od Zespołu Szkół nr 6 i potrwają od 13:30 do 17:00. Drzwi zostaną otwarte również dla zainteresowanych w Technikum TEB Edukacja.

Loading...


W poniedziałek, 23 kwietnia swoją ofertą edukacyjną zaprezentują na początek Zespół Szkół nr 1, I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego i „Browarnik”, czyli Zespół Szkół nr 7.

- Zapraszamy na Dzień Otwarty! Będzie mnóstwo niespodzianek. Kandydatom do klasy dwujęzycznej proponujemy test próbny. Dla naszych maturzystów ostatnie powtórki z matematyki i języka polskiego! Co jeszcze? Przyjdź, zobacz, poznaj Morcinka! - zapraszają władze ZS nr 1.

- Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w dniu otwartym naszej szkoły. W programie między innymi: warsztaty kulinarne połączone z degustacją, stoiska: min. kuchni wegańskiej, zdrowej żywności, praktyk zagranicznych (możliwość porozmawiania z osobami, które odbyły praktyki), pokazy aranżacji stołów, pokazy hotelarskie i konkursy i inne atrakcje - zachęcają uczniowie i grono pedagogiczne ZS nr 7.

Tyski Norwid przygotował interesującą ofertę dla gimnazjalistów i na swoje Dni Otwarte zaprasza we wtorek, 24 kwietnia.

W III Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego Dni Otwarte zostały wyznaczone na 25 kwietnia. - Serdecznie zapraszamy Rodziców i Uczniów na dni otwarte! Drzwi otwieramy 25 kwietnia o godz.15:30. Czekamy na Ciebie! - informuje dyrekcja III LO.

Technikum nr 2, czyli tyski „Ekonomik” przygotowuje się na przyjęcie gimnazjalistów w czwartek, 26 kwietnia.

- Zapraszamy Was do zwiedzania szkoły, w programie przedstawienie naszych kierunków kształcenia, konkursy, gry i zabawy - przekazują dyrekcja Zespołu Szkół nr 2.

Loading...

joa / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.