tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 30 listopada 2017

[ZDJĘCIA] Uroczysta gala poświęcona bezpieczeństwu dzieci

Tyscy policjanci oraz strażacy uczestniczyli w uroczystej gali „Domofon ICE” poświęconej bezpieczeństwu dzieci. Prelekcja przeprowadzona przez funkcjonariuszy służb mundurowych z pewnością zapadnie dzieciom w pamięć. Obecny był także „Sznupek”, który wywołał wśród najmłodszych wiele uśmiechu. Ponad 200 uczniów szkół podstawowych otrzymało spersonalizowane zawieszki odblaskowe na tornister.

Uroczysta gala poświęcona bezpieczeństwu dzieci - 11.2017 · fot.


Tyscy policjanci zostali zaproszeni na uroczystą galę dotyczącą bezpieczeństwa dzieci, zorganizowaną w ramach ogólnopolskiego programu społecznego „Domofon ICE. Budimex Dzieciom”. Program jest realizowany w całej Polsce od 2010 roku. Tym razem gala odbyła się w Tychach w Teatrze Małym. Podczas gali, zarówno organizatorzy „Domofon ICE”, jak i policjanci oraz strażacy poruszali najważniejsze dla dzieci zagadnienia dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach, udzielania pierwszej pomocy, unikania zagrożeń czyhających na najmłodszych. Bezpieczne postawy zobrazował także teatrzyk o „Przygodach smoka Emila”.

Policjantom towarzyszył „Sznupek”, który jak zwykle wywołał u dzieci wiele emocji, a także pokazywał w jaki sposób prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych. Na koniec dzieci otrzymały odblaski w postaci spersonalizowanych zawieszek na tornistry oraz miały okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.