tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 27 listopada 2017

Młodzi prezentowali swoje umiejętności - finał VII „T jak Talent”

Mimo jesiennej aury, w środę czuliśmy bardzo gorącą atmosferę! Wszystko dzięki niezwykłym prezentacjom uczestników VII edycji „T jak Talent”. Kolejny raz było mnóstwo niecodziennych wykonań tanecznych, ciekawe barwy głosu i brzmienia instrumentów.

T jak Talent
Uczestnicy konkursu "T jak Talent" · fot.


Z roku na rok jury ma coraz trudniejsze zadanie. Uczestnicy przygotowują się często pod okiem profesjonalistów i trenują od wielu lat. W tym roku jurorami byli dwaj zawodowi instruktorzy tańca: Rafał TITO Kryla, który powiedział: - Poziom uczestników jest jeszcze wyższy niż w ubiegłym roku. Maciej Gruchlik z MDK nr 1 zachwycił się osobowością sceniczną występujących. Stwierdził, iż było wśród występujących to coś, co przykuło uwagę, coś o czym pamiętać będę po występie. Nie musiało to być perfekcyjne, ale pokazane było w niezwykły sposób. Widoczny był wysoki poziom przygotowania uczestników, dbałość o strój, ich obycie sceniczne. Nieocenioną pomocą w zakresie opinii na temat czystości brzmienia i barwy głosu była pani Aneta Wach - Key Teacher Systemu Yamacha w Polsce, która ukończyła studia z zakresu prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych.

Jury mimo różnych zawodowych doświadczeń, doszło do kompromisu i wyłoniło najciekawsze prezentacje. W tym roku na scenie zobaczyliśmy 19 prezentacji ze starszej grupy wiekowej (klasy 7 sp oraz II i III gimnazjum), z przeważającą liczbą wokali. Bezapelacyjnie wygrała Natalia Mikołajec zgłoszona przez Stowarzyszenie Ognisk Artystycznych. W szkole podstawowej, wśród 15 występów, urzekło wszystkich wykonanie Gabrysi Dyc, która wykonała taniec z elementami akrobatyki w cudownym scenicznym przebraniu.

Gabrysia Dyc - I miejsce sp i nagroda publicznosci
Gabrysia Dyc - I miejsce sp i nagroda publiczności · fot.


Klasyfikacja końcowa:

Szkoła podstawowa:
  • I miejsce exequo: Gabriela Dyc SP 37 oraz „Roztańczone Kujonki”: Maria Biernacka, Emilia Świder i Marta Załuska z Zespołu Szkół STO
  • II miejsce: Maja Giedwiłło z ZSM
  • III miejsce exequo: Malwina Kielma SP 14 (MDK nr 1), Ignacy Ratajczyk SP5 oraz duet: Amelia Stasiak i Piotr Sojka SP17


Klasy 7 i gimnazjum:
  • I miejsce: Natalia Mikołajec Stowarzyszenie Ognisk Artystycznych
  • II miejsce exequo: Katarzyna Braszczok SP40 i Weronika Lasko SP 13
  • III miejsce: Maja Lauer SP 37 i Hanna Derej ZSM
  • Wyróżnienie: Aleksandra Skowronek SP 19, Wiktoria Knieżyk SP 5, zespół „Danka Crew” z MDK nr 1 (Karolina Grzybek, Gabriela Burmer, Marta Nowok, Zuzanna Kielma).


Natalia Michalec - I miejsce gimn
Natalia Michalec - I miejsce gimnazjum · fot.


W ciągu 7 lat na scenie stanęło 357 uczestników. Jury oceniło ponad 266 różnorakich prezentacji. Usłyszeliśmy covery słynnych wykonawców oraz aranżacje własnych utworów. Zobaczyliśmy gatunki tańca: breakdance, hip - hop, jazz, balet oraz wiele popisów gimnastycznych. Były też sztuki magiczne i ćwiczenia z hula - hop. Uczestnicy grali na pianinie, skrzypcach, flecie, perkusji, wiolonczeli, gitarze, akordeonie, bongosach a nawet jambie. Występowali indywidualnie i w różnych formacjach.
Dla wielu z nich był to pierwszy krok, by rozwijać swój talent i niecodzienne umiejętności. Udział w konkursie otworzył ich na nowe możliwości, stworzył szansę rozwoju i zainspirował. Niejednokrotnie wygrana w „T jak Talent” była potwierdzeniem późniejszych sukcesów np. udziału w filmie, zaproszeń do recitali, udział w musicalu, wygranej w konkursach na wyższym szczeblu tj. „Młode Talenty”, „Mali giganci” i inne.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Piątka Dzieciom” oraz Szkoła Podstawowa nr 5 mają nadzieję, że i tym razem przed tegorocznymi uczestnikami drzwi prowadzące do najlepszych scen staną otworem...

Beata Braszczok

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.