tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 13 marca 2017
  • 29 maja 2017

Podstawówki z Tychów mają szansę na remont szkolnej stołówki

Za nami:

Już dwie szkoły z Tychów zarejestrowały się w programie „Extra Szkolna Stołówka”, którego partnerem społecznym jest Federacja Polskich Banków Żywności. W konkursie towarzyszącym akcji do wygrania jest remont stołówki o wartości 30.000 złotych. Głosowanie na stronie internetowej ruszyło na początku lutego - każdy może pomóc szkołom wygrać remont.

Wśród zgłoszonych szkół jest Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Curie-Skłodowskiej. W zgłoszeniu uczniowie napisali:

Niech zobaczy cały świat - nasza stołówka wygląda tak. Chociaż atmosfera tu wspaniała, nowa podłoga by się przydała. Kuchnia z wielkim sercem o posiłki dba, lecz nieraz kłopoty z tym ma. Podgrzewacze by się zdały, by ciepło potraw podtrzymywały. 200 uczniów tu przychodzi, więc pomalowanie ścian nie zaszkodzi. O troszeczkę czasu prosimy, by warunki nam się polepszyły. Gdy paragon z Delmy Extra masz - możesz wpłynąć na spędzany tutaj czas. By stołówka nasza - wyglądała pierwsza klasa.

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Curie-Skłodowski
Stołówka Szkoły Podstawowej nr 11 im. Marii Curie-Skłodowskiej


Z kolei w zgłoszeniu Szkoły Podstawowej nr 10 im. Gustawa Morcinka czytamy:

Nasza stołówka jest bardzo mała, a korzysta z niej aż 220 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Gdy nie jemy obiadów, służy nam jako dodatkowe miejsce do zabaw i do odrabiania zadań domowych. Ponieważ korzystamy z niej bez przerwy, zależy nam na jej ładnym wyglądzie. Obecnie jej stan wymaga remontu, więc "Głosujcie, głosujcie naszą stołówkę wyremontujcie!!!".

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Gustawa Morcinka
Stołówka Szkoły Podstawowej nr 10 im. Gustawa Morcinka


Jak przybliżyć szkołę do wygranej? Należy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i zagłosować na zdjęcie stołówki dodane przez placówkę. Głosowanie trwa do 31 maja. Stołówki zostaną wyremontowane w czterech szkołach z największą ilością głosów. Dodatkowo, piątą szkołę wskaże jury wyznaczone przez organizatora programu. Ponadto w 50 kolejnych szkołach z największą ilością głosów eksperci Federacji Polskich Banków Żywności przeprowadzą warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością. 30 kolejnych szkół otrzyma także zestaw 50 kolorowych tac, w które extra stołówka powinna być wyposażona. Każdy może głosować i pomóc szkole.

Celem programu „Extra Szkolna Stołówka” jest także edukacja w zakresie właściwego gospodarowania żywnością. Partnerem społecznym programu została Federacja Polskich Banków Żywności. Każda szkoła zarejestrowana na stronie www.extrastolowki.pl otrzyma materiały edukacyjne w formie elektronicznej oraz scenariusz prowadzenia lekcji dla nauczycieli przygotowane przez ekspertów Federacji Polskich Banków Żywności.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.